úterý 21. února 2017

Froddo boty: barefoot a kompromisní

Froddo je značka kožené obuvi vyrobené v Chorvatsku, v jejich nabídce jsou 2 řady, které jsou barefoot a kompromisní:

1. Froddo Prewalkers: barefoot capáčkovité botky ve velikostech 17-24, vhodné na užší nohu, nízký a normální nárt, užší kotník. Bota je stoprocentne barefoot, špička se na palcové straně nezužuje, ale mohla by být prostornější: nejsou vhodné pro dominantní palec a je potřeba pohlídat dostatečný nadměrek na šířku v oblasti prstů.
Boty jsou navzdory svému jménu vhodné i pro pokročilé chodce.


celoročnísandálkybalerínky
capáčky s gumovou podrážkou
zimní s tkaničkamizimní na suchý zipZimní Prewalkers mají dvojí typ zateplení: buď s vlněnou podšívkou (bez označení K) nebo s kožešinou (označené K). Boty se pak podle zateplení liší v ceně, kožešina ubere v botě o trochu víc místa a je teplejší.Srovnávací články:
Filii vs. Froddo Prewalkers
Zimní a celoroční Froddo Prewalkers
Nošené Froddo Prewalkers
Froddo Prewalkers vs. Move by Melton Prewalkers2. Froddo s Flexible podrážkou: kompromisní boty kvůli vyšší a tužší podrážce (změkne chůzí). Vyrábí se ve vel. 19 - 30. Boty sedí dobře na užší a normální nohu, špicka boty stejně jako u Prewalkers není dokonalá a není vhodná pro dominantní palce.
Froddo má v nabídce několik modelů s podrážkou, která je podobná Flexi podrážce, ale zejména pod patou není tolik ohebná. Také tvar špičky je u těchto bot méně vhodný, je více dokulata a bota se dříve stáčí na palcové straně.vpravo Flexible podrážka, vlevo méně ohebná s horším tvarem špičky
Flexible podrážka

okop špice u Flexible podrážky (poznávací znamení, pokud není na fotce celá podrážka: boty s jinou podrážkou mají špici odlišnou)


celoroční na tkaničkyceloroční na dva suché zipyceloroční na jeden suchý zipzimní, dva suché zipyzimní, jeden suchý zipnízké modelysandálky
Jedna ze dvou vyndavacích stélek boty je tvarovaná, je vhodné tuto odstranit a nosit pouze s rovnou stélkou.


Všechny ostatní Froddo řady a modely, včetně bačkůrek, nejsou ani kompromisní.Srovnávací články:
Filii a FroddoŽádné komentáře:

Okomentovat