úterý 27. června 2017

Orto Plus barefoot sandálky

Orto Plus je český výrobce obuvi, který do svého portfolia přidal i barefoot řadu, prozatím jsou v nabídce jen dámské sandály (kompromisní kvůli špatné špičce, viz níže).

Boty jsou lehké, rová podrážka je ohebná příčně i podélně:
Vrchol špice je sice oproti běžné obuvi posunut víc nad palec, ale tvar špičky ideální není: na palcové straně se zužuje, není rovná.
Srovnání s huarache sandálky s bezchybným tvarem špičky:

Tvar špičky zespodu:

Délka/šířka: u vel. 38 je uváděná délka stélky 25,5 cm a šířka 10,9 cm (celková stélka včetně šití), doporučená délka chodidla 24,5 cm.
Já naměřila VD 24,9 cm, šířku mezi pásky jen něco málo přes 8 cm.Update: firma má nově v nabídce i dva modely s rozšířenou špičkou s lepším tvarem, označené jako "pro širokou nohu".Ostatní dámské barefoot sandály

2 komentáře:

 1. Ano popisované sandálky nejsou opravdu v přední části špice dostatečně široké. Nyní však ORTO vyrábí s novým tvarem v přední části u dvou modelů, označených pro širokou nohu, ty jsou fajn.
  Popisované sandály jsou prvotní prototipy spíše vhodné pro uží nohu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Diky za tip, skoda, ze kdyz jsem je kupovala, nebylo to z popisu jasne, ze je to prototyp, urcite bych vzala ty sirsi, v techto mi chybel skoro centimetr na sirku.

   Vymazat