pátek 21. dubna 2017

Srovnávací: Collégien vs. Leguanito

Dvoje ponožkoboty (i) pro větší děti vedle sebe.Collégien se vyrábí od velikosti 18-19 až do velikostí pro dospělé, Leguanito od vel. 22 - 23 do vel. 34 - 35, od vel. 36 navazuje řada Leguano pro dospělé.
Vstup do boty je u obou bosobot stejně široký, Leguanita jsou více stahující okolo kotníku, tedy vhodnější na užší kotník. Jsou vhodnější i na užší patu - jsou užší v oblasti paty. Collégien mají okolo paty "vaničku", pokud je pata úzká, může v botě plavat.
Collégien ponožka je pocitově teplejší.
Stélka z Collégien na Leguanito

Podrážka u Collégien má protiskluzové výstupky a malé otvory na větrání. Má na rozdíl od Leguanito vyndavací stélku, která je také perforovaná.

Tvar špičky je lepší u Leguanito, u Collégien se na palcové straně trochu zužuje k palci.Ohebnost je srovnatelná:
Rozměry: Collégien je vel. 26/27, VD 16 cm, VŠ 6,5 cm, váha 71 g, Leguanito vel. 26-27, VD 15,3 cm, šířka podrážky 6,2 cm, svršek (který je velmi poddajný a špatně se měří) pustí na cca 7 cm, váha 56 g.

Jak vypadají na noze:
Collégien jsou chvíli nošené (na ven), svršek trochu žmolkovatí a pouští nitě, zejména v místě zúžené podrážky.Článek doplním o srovnávací fotky po nějaké době nošení Collégien. Oboje jsou pratelné.

Žádné komentáře:

Okomentovat