Veškerý materiál kupíte v některém z hobbymarketů. My použili:
na konstrukci
- obrubník: dřevěné kůly ke stromům (už namořené, vhodný nátěr poradí ve specializovém obchodě), ve dvou velikostech a šířkách
- podložka: pro oddělení podloží, zabraňuje prorůstání trávy. Stejně jako u pískoviště, vhodné jsou netkané nebo mulčovací textilie - na rozdíl od igelitu propouští vodu a materiály na nich nezůstávají mokré.
povrchy
- šišky
- kůra
- písek
- kamínky
Půdu jsme okopali a zarovnali, potřebný pás pokryli podložkou a nařezané kůly po obvodu spojili šrouby (doporučují se i cepy). Menší kůly, které od sebe oddělují jednotlivé výplně, jsou k obvodovým přišroubované také, jen uprostřed, kde se dvě konstrukce spojují k sobě, jsou k sobě přivázané.
Šířka chodníku: cca 0,8m
Délka: pro větší děti bych volila jednotlivé oddíly s různými materiály delší, u našich mám dojem, že by po více než pár krocích z chodníčku lezly dolů, mají proto jen zhruba metr.
Kvůli stavbě budeme muset v létě chodník dočasně přesunout, ale hned poté ho zasadíme hlouběji do země.
Související:
Nezvažovali jste třeba i to že byste na práci používali neviditelné obrubníky? Já si právě myslím že by to vám i vašemu dítěti vyřešilo dost nesnází, a to nejenom dnes ale vlastně i do budoucna, víte?
OdpovědětVymazat